Integracja z BMS

Dzisiejsza technologia rozwija się, jak nigdy w historii. Każdy system może być w pełni zautomatyzowany i spersonalizowany do potrzeb użytkowników. 

Nowoczesne, Inteligentne domy, wyposażone w System Zarządzania Budynkiem  (ang. BMS - Building Management System) pozwalają użytkownikom zdalnie kontrolować systemy, takie jak oświetlenie, ogrzewanie, wentylacja itd. Budynek "uczy się" i zapamiętuje indywidualne preferencje użytkowników. 

Różne rodzaje ogrzewania mniej lub bardziej pozwalają nam kontrolować temperaturą pomieszczeń - tak np. wodne ogrzewanie podłogowe charakteryzuje się dużą bezwładnością wymiany ciepła, co utrudnia szybkie obniżenie temperatury pomieszczeń.

W nowoczesnym budownictwie, a szczególnie w przypadku budynków pasywnych i wyposażonych w BMS niezbędnym systemem jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - tzw. Rekuperacją, która pozwala na niemal całkowitą manipulację temperaturą i świeżością powietrza, w każdym pomieszczeniu niezależnie. 

Oczywiście takie systemy muszą zostać odpowiednio przygotowane i zaprogramowane, co trzeba wziąć pod uwagę już na etapie planowania i doboru urządzeń.

Choć inteligentne budownictwo, to stosunkowo nowa dziedzina, to już teraz jej elementy stają się ogólnodostępnym standardem. Możliwość zdalnej lub zautomatyzowanej kontroli temperatury to dziś nie kwestia skomplikowanych, drogich instalacji, a jedynie montażu prostego regulatora. 

Wielu może wydawać się, że przyzwyczaili się do tradycyjnej obsługi ogrzewania i nie potrzebują żadnej automatyzacji, ani zdalnego sterowania, jednak zapewniamy, że możliwości zastosowania takich rozwiązań są bardzo szerokie i każdemu mogą zapewnić dodatkowy poziom wygody. 

Skontaktuj się z nami i dowiedz się jak możesz zarządzać całym domem za pomocą jednej aplikacji.