Odnawialne źródła energii

Nowoczesne budownictwo pozwala na ograniczenie strat ciepła i obniżenie zapotrzebowania na ogrzewanie, w związku z tym wysoka wydajność kotłów grzewczych, często nie jest już niezbędna do utrzymania pożądanej temperatury pomieszczeń przez cały rok.

Równocześnie na popularności zyskują alternatywne rozwiązania, szczególnie te ekologiczne- wykorzystujące odnawialne źródła energii i nie produkujące niepożądanych spalin.

Odnawialne źródła energii to przede wszystkim inteligentne i ekonomiczne systemy, będące najlepszą alternatywą dla stale rosnących kosztów prądu.

  • Pompy ciepła wody użytkowej stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem, z uwagi na ich atrakcyjność cenową, prostotę montażu, małe wymagania przestrzenne i całoroczną funkcjonalność
    Urządzenia w naszej ofercie wyróżniają się zaskakującą elastycznością, zarówno w doborze modułów i medium zakresie działania- od grzania do chłodzenia, jak i możliwości regulacji działania. 
  • Inteligentne regulatory analizują warunki, takie jak pogoda, temperatura, nawyki użytkowników, a nawet ceny źródeł ogrzewania (np. ceny gazu, taryfy elektryczne) i optymalizują pracę wszystkich systemów grzewczych, zapewniając najwyższą ekonomię ogrzewania przez cały czas. 
  • Panele fotowoltaiczne, które dokonują konwersji energii słonecznej na elektryczną, ramie w ramie z popularnymi już solarami, są co raz częściej pojawiają się w projektach nowoczesnych domów. 

 

Kluczową sprawą przy wyborze odnawialnego źródła energii jest balans między kosztem instalacji, a czasem zwrócenia się inwestycji, dlatego tak ważne jest odpowiednie rozplanowanie i zarządzanie systemem, tak by był możliwie najwydajniejszy. 

Zachęcamy do kontaktu z nami i skorzystania z doświadczenia naszego i naszych partnerów, by odpowiednio przeanalizować możliwości, zaplanować i zainstalować nowy, nowoczesny i opłacalny system.